HAKKIMIZDA

Çocukluğumda adeta fobi olarak gördüğüm fotoğraf makinesinin bir gün hayatımın en büyük hobisi olacağı hiç aklıma gelmezdi. Ne zaman annem elinde makineyle bana doğru yaklaşsa yanından koşarak uzaklaşırdım. Ne zaman okul için vesikalık fotoğraf çektirmem gerekirse ya karnım ağrırdı ya da ateşim çıkardı. Anlayacağınız fotoğraf çektirmekten kaçmak için bin bir türlü bahane üretirdim çocuk aklımla. Büyüdükçe anladım ki ben aslında fotoğraf çekmeyi değil, çekilmeyi sevmiyormuşum. Çocukluk işte...

Fotograf çekmenin ne kadar eğlenceli ve huzur verici olduğunu, yıllar geçtikçe daha iyi öğrendim. Üniversite egitimimi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamladım. O yıllarda bazı derslerimizin ödevleri için fotoğraf çekmemiz gerekirdi. Fotoğraf makinesini elime ilk aldığımda onu lunaparka benzetmiştim. İçeri girene kadar kendimi tedirgin hissediyordum ama içine girdiğimde o ışıkların, renklerin etkisiyle, insanların yüzlerindeki tebessümlerle kendimi adeta bir çocuk gibi kaybedişimi görüyordum. Sonra çektiğim her karenin bana verdiği büyük heyecanla mutlulukların zirvesine ulaşmamı izledim.
İçimde gitgide tutkuya dönüşen bu duyguyu önce başkalarının çektiği karelere bakarak büyüttüm. Hepsinde ayrı bir hikaye vardı ve bunları insanlara ulaştırmak için instagramda @benimicinmutluluk hesabını açtım.

Aslında her mutlu an fotoğraflanabilir ancak o anları yorumlamak da bir o kadar önemlidir. İşte ben de bu felsefeyle kendi çektiğim karelerle insanların mutluluklarını, heyecanlarını kendi gözümden yorumlamaya ve bu anları foroğraflayarak ölümsüzleştirmeye karar verdim.
Bu tutkumun duygu kısmı artık tamamdı, geriye sadece insanlara daha kaliteli bir hizmet sunarak onları nasıl mutlu edebilirim düşüncesi kalmıştı.
Bu nedenle de fotoğrafçılık eğitimlerine ve kurslarına katılarak kendimi profesyonel anlamda da uzmanlaştırmaya, işin teknik kısmını da öğrenmeye karar verdim. Bu iş için gerekli olduğuna inandığım eğitimleri tamamladıktan sonra artık insanlarla buluşma ve onların istekleri doğrultusunda kendi hikayelerini oluşturma zamanı gelmişti. İşte o an, bu an...

Zeynep Yiğit Photography olarak her mutlu anınıza şahit olmak için sabırsızlanıyoruz. Unutmayın, her mutlu an fotoğraflanmayı hak eder! 

Sevgiler....

Zeynep Yiğit